2023-yil 8-iyul kuni IXTI jamoasi Valensiya Yevropa universiteti professori doktor Xorxe Mestre Jorda bilan uchrashuv o‘tkazdi. Ikkala tomon bir-birining imkoniyatlariga hissa qo'shish va joylarda haqiqiy loyihalarni yaratishda faolroq bo'lishga kelishib oldilar. Doktor Xorxe Mestre Jorda biz bilan baham ko'rgan xalqaro muzokaralar va mojarolarni hal qilish bo'yicha loyihalar va imkoniyatlar bizda katta taassurot qoldirdi.
Uchrashuvni Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti direktori o‘rinbosari, fan doktori Akram Umarov, mazkur institut ilmiy xodimlari Hamza Boltayev va Alouddin Komilov, aloqa va hamkorlik bo‘yicha menejeri Shohinaxon Baxromovalar olib borishdi.

On July 8, 2023, IAIS team had a meeting with Professor Dr. Jorge Mestre Jorda from the European University of Valencia. Both parties agreed to be more proactive in contributing to each others’ capacities and creating real projects on the ground. We were impressed by the projects and opportunities within international negotiations and conflict resolution dimensions that Dr. Jorge Mestre Jorda shared with us.
The meeting was conducted by the deputy director of Institute for Advanced International Studies Dr. Akram Umarov, Research Fellows of this institute, Hamza Boltaev and Alouddin Kamilov, communications and partnerships manager Shokhinakhon Bakhromova.