O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 21-avgustdagi 319-sonli buyrug‘iga muvofiq, Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) 2025-o‘quv yili uchun qabul kvotalarini taqsimlashini e’lon qiladi. IXTIga quyidagi dasturlar bo‘yicha kvotalar ajratildi: stajor-tadqiqotchi – 1 ta, tayanch doktorantura (PhD) – 2 ta, doktorantura (DSc) – 1 ta.
Ushbu kvotalar IXTIning ilg‘or tadqiqotlar va akademik mahoratni rivojlantirishga bo‘lgan doimiy intilishini aks ettiradi. Bo‘lajak nomzodlarga qat’iy akademik tayyorgarlikdan o‘tish va muhim xalqaro tadqiqotlar rivojiga hissa qo‘shish imkonini beruvchi ushbu nufuzli dasturlarga ariza topshirish tavsiya etiladi.
Arizalarni topshirish tartibi va muddatlari haqidagi batafsil ma’lumot yaqin kunlarda IXTI veb-saytida e’lon qilinadi. Manfaatdor nomzodlarga o‘z hujjatlarini tezda tayyorlash va kelgusi e’lonlarni diqqat bilan kuzatib borish tavsiya etiladi.

Квоты приема на 2025 год в Институт перспективных международных исследований
В соответствии с приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан № 319 от 21 августа 2024 года Институт перспективных международных исследований (ИПМИ) объявляет о распределении квот приема на 2025 учебный год. ИПМИ были выделены квоты на следующие программы: стажер-исследователь – 1, базовая докторантура (PhD) – 2, докторантурa (DSc) – 1.
Эти квоты отражают неизменное стремление ИПМИ содействовать развитию передовых исследований и академического мастерства. Потенциальным кандидатам рекомендуется подать заявки на участие в этих престижных программах, позволяющих пройти строгую академическую подготовку и внести вклад в развитие критических международных исследований.
Более подробная информация о порядке и сроках подачи заявок будет размещена на сайте ИПМИ в скором времени. Заинтересованным кандидатам рекомендуется оперативно подготовить свои материалы и следить за предстоящими объявлениями.