Yevropa istiqbollari va xavfsizligi instituti (Fransiya) prezidenti Emmanuel Dupuy bilan uchrashuv to‘g‘risida
2023 yil 1 may O‘zbekistonga Konstitutsiyaviy islohotlar bo‘yicha referendumda kuzatuvchi sifatida kelgan Yevropa istiqbollari va xavfsizligi instituti prezidenti E.Dyupuy bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
E.Dyupuy O‘zbekistonda bir necha bor bo‘lganini va shaharlar qiyofasidagi, umuman, mamlakat jamoat hayotidagi ko‘plab tashqi va tarkibiy o‘zgarishlardan hayratda qolganini aytdi.
Emanuel Dupuy
Uchrashuv ishtirokchilari ushbu fransuz tahliliy markazi va IXTI o‘rtasida xalqaro ilmiy loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirishda hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalarini muhokama qildilar.
Yig‘ilishda Ilg‘or Xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) – direktor o‘rinbosari A.Umarov, Yevropa tadqiqotlari markazlari rahbari R.Qayumov va Energetika geopolitikasi bo‘limi boshlig‘i N.Muhammadqulova, IXTI yetakchi ilmiy xodimlari H.Boltayev va Sh.Bahromovalar ishtirok etdilar. .

On the meeting with President of the Institute for European Perspective and Security (France) Emmanuel Dupuy
May 1, 2023 a meeting was held with the President of the Institute for European Perspectives and Security E. Dupuis, who arrived in Uzbekistan as an observer for the Referendum on Constitutional Reform.
E. Dupuy said that he had repeatedly visited Uzbekistan and was amazed at the many external and structural changes both in the appearance of cities and public life in the country as a whole.
Emanuel Dupuy
The meeting participants discussed the issues of establishing cooperation between this French analytical center and the UWED Institute for Advanced International Studies in the development and implementation of international research projects.
The meeting was attended by the Institute for Advanced International Studies (IAIS) - Deputy Director A. Umarov, Head of the Centers for European Studies R. Kayumov and Energy Geopolitics N. Muhammadkulova, leading researchers of the IAIS H. Boltaev and Sh. Bakhromova.