Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida (JIDU) «Oʼzbekiston Respublikasining xalqaro shartnomalari toʼgʼrisida»gi Qonun qabul qilinganligining toʼrt yilligi munosabati bilan davra suhbati boʼlib oʼtdi .

In connection with the fourth anniversary of the adoption of the Law "On International Agreements of the Republic of Uzbekistan", a round discussion was held at the University of World Economy and Diplomacy (JIDU).