Dr. Kamran Boxari bilan uchrashuv
2023-yil 8-iyul kuni Strategiya va siyosat boʻyicha New Lines Institutining Yevroosiyo xavfsizligi va farovonlik portfeli katta direktori Dr. Kamran Boxari. Fursatdan foydalanib, IXTI ishi va imkoniyatlarini taqdim etdik. Ishtirokchilar Markaziy Osiyoning geosiyosiy muhitini, jumladan, Afg‘oniston omilini hisobga olgan holda uning dinamikasini muhokama qildilar.
Yig‘ilishda Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti direktori o‘rinbosari  Akram Umarov, mazkur institut ilmiy xodimlari Hamza Boltayev va Alouddin Komilov ishtirok etdilar.

Meeting with Kamran Bokhari
On July 8, 2023, met with Senior Director of Eurasian Security & Prosperity Portfolio of the New Lines Institute for Strategy&Policy, Dr. Kamran Bokhari. We took this opportunity to present the IAIS work and capacity. Participants discussed Central Asian dynamics given its geopolitical environment, including the Afghan factor.
The meeting was attended by the deputy director of Institute for Advanced International Studies Dr. Akram Umarov, Research Fellows of this institute, Hamza Boltaev and Alouddin Kamilov.