Dr. Kamran Boxari bilan uchrashuv
2023-yil 8-iyul kuni Strategiya va siyosat boʻyicha New Lines Institutining Yevroosiyo xavfsizligi va farovonlik portfeli katta direktori Dr. Kamran Boxari. Fursatdan foydalanib, IXTI ishi va imkoniyatlarini taqdim etdik. Ishtirokchilar Markaziy Osiyoning geosiyosiy muhitini, jumladan, Afg‘oniston omilini hisobga olgan holda uning dinamikasini muhokama qildilar.
Yig‘ilishda Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti direktori o‘rinbosari  Akram Umarov, mazkur institut ilmiy xodimlari Hamza Boltayev va Alouddin Komilov ishtirok etdilar.

8 июля 2023 года состоялась встреча со старшим директором Eurasian Security & Prosperity Portfolio Института стратегии и политики New Lines д. Камран Бохари. Мы воспользовались этой возможностью, чтобы представить работу и возможности ИПМИ. Участники обсудили динамику Центральной Азии с учетом ее геополитического окружения, включая афганский фактор.
На встрече присутствовал заместитель директора Института перспективных международных исследований Акрам Умаров, научные сотрудники этого института Хамза Болтаев и Алоуддин Камилов.