Professor Huseyin Bagji bilan uchrashuv
2023-yil 8-iyul kuni JIDU rahbariyati va IXTI jamoasi Tashqi siyosat instituti prezidenti prof.Dr.Huseyin Bagji bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Doktor Huseyin Bagji xalqaro munosabatlarni o'z zimmasiga olishi mumkin bo'lgan diplomatlarning keyingi avlodi haqida o'z tashvishi va umidi bilan o'rtoqlashdi, shuning uchun O'zbekiston resurslarni ajratishi va raqobatbardosh salohiyatini oshirishi juda muhim.
Ishtirokchilar Turkiya Respublikasining bu boradagi roli ortib borayotganini anglagan holda Afg‘oniston bo‘yicha IXTI bilan hamkorlikda nashr qilish imkoniyatini ta’kidladilar. Har qanday noaniqlik keltirishi mumkin bo‘lgan barcha qiyinchiliklar va imkoniyatlarni yengishda O‘zbekiston uchun vosita sifatida akademiya maqsadga muvofiq ekani alohida ta’kidlandi.

Meeting with Prof.Dr.Hüseyin Bagci
On July 08, 2023, the UWED administration and IAIS team hosted a meeting with the President of the Foreign Policy Institute Prof.Dr.Hüseyin Bagci.
Dr.Hüseyin Bagci both shared his concern and hope on the next generation of diplomats who can take over international relations, hence it is of crucial importance that Uzbekistan dedicates resources and builds up a competitive capacity.
Participants pointed out an opportunity of a joint publication with the IAIS on Afghanistan, being cognizant of the increasing role of  the Turkish republic within this issue. It was highlighted that academia as a tool is expedient for Uzbekistan in meeting all the possible challenges and opportunities any kind of uncertainty can bring.