Frontier Talks. Saylov 2024: Yangi saylov tizimi va saylovoldi dasturlari
Ma’ruzachi sifatida Antropologiya va konfliktologiya laboratoriyasi mudiri, doktor Azamat Seitov so‘zga chiqadi. Doktor Seitov O‘zbekistonning yangi saylov tizimi bo‘yicha chuqur tahlilni taqdim etadi hamda 2024-yilgi saylovlar doirasida saylovoldi dasturlarini muhokama qiladi.
Bu noyob imkoniyat:
Saylov qonunchiligidagi asosiy o‘zgarishlardan xabardor bo‘lish.
Ushbu o‘zgarishlarning mamlakatimiz siyosiy manzarasiga qanday ta’sir ko‘rsatishi mumkinligini anglash.
27-oktyabrda bo‘lib o‘tadigan saylovlarda ishtirok etadigan O‘zbekiston siyosiy partiyalarining saylovoldi dasturlari haqida ma’lumot olish.
Partiyalarning yondashuvlaridagi umumiy va farqli jihatlarni aniqlash.
Ushbu sohaning yetakchi mutaxassisiga savollar berish.
Mazkur seminar barcha akademik darajadagi ekspertlar va talabalar o‘rtasida bilim almashish uchun dinamik maydon yaratuvchi, ilg‘or tadqiqotlar yangicha qarashlar bilan uyg‘unlashadigan muhitni shakllantirishga hissa qo‘shadigan yangi ommaviy munozaralar turkumining boshlanishi hisoblanadi. Bunday hamkorlikdagi fikr almashish nafaqat ta’lim samaradorligini oshiradi, balki turli sohalarda tushunchalarni chuqurlashtirish va innovatsiyalarni rivojlantirishga intiluvchi hamjamiyatni shakllantiradi.
Seminarning asosiy tili - rus tili. Biroq, imkon qadar keng ishtirokni ta’minlash maqsadida savol-javob sessiyasi o‘zbek va ingliz tillarida ham o‘tkazilishi mumkin.
Biz barcha qiziquvchilarni O‘zbekistondagi siyosiy jarayonlar bo‘yicha ochiq muloqotning yangi an’anasiga asos soluvchi ushbu muhim munozarada ishtirok etishga taklif etamiz.

Frontier Talks. Выборы 2024: Новая избирательная система и предвыборные программы
Институт перспективных международных исследований (ИПМИ) рад пригласить вас на первый в своем роде открытый семинар на тему «Выборы 2024: Новая избирательная система и предвыборные программы».
Докладчиком выступит д-р Азамат Сеитов, Заведующий Лабораторией антропологии и конфликтологии. Доктор Сеитов представит глубокий анализ новой избирательной системы Узбекистана и обсудит предвыборные программы в контексте выборов 2024 года.
Это уникальная возможность:
Узнать о ключевых изменениях в избирательном законодательстве.
Понять, как эти изменения могут повлиять на политический ландшафт страны
Получить информацию о предвыборных программах политических партий Узбекистана, участвующих в предстоящих выборах 27 октября
Выявить общие черты и различия в подходах партий
Задать вопросы ведущему эксперту в этой области
Этот семинар знаменует собой начало новой серии публичных дискуссий, создающих динамичную платформу для обмена знаниями между экспертами и студентами всех академических уровней, способствующую созданию среды, где передовые исследования встречаются со свежими взглядами. Такой совместный обмен не только повышает эффективность обучения, но и формирует сообщество, стремящееся к углублению понимания и развитию инноваций в различных дисциплинах.
Основной язык семинара - русский. Однако для обеспечения максимально широкого участия сессия вопросов и ответов может быть проведена на узбекском и английском языках.
Мы приглашаем всех заинтересованных лиц принять участие в этой важной дискуссии, которая закладывает основу для новой традиции открытого диалога о политических процессах в Узбекистане.