2023-yilning 7-iyul kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) huzuridagi Ilg‘or xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) tomonidan “Markaziy Osiyo o‘zgaruvchan dunyoda” mavzusida xalqaro konferensiya tashkil etiladi.
Tadbirda Tashqi ishlar vazirligi rahbarlari, mamlakatimizdagi yetakchi tahliliy-tadqiqot markazlari, milliy ommaviy axborot vositalari vakillari, xorijiy ekspert va olimlar, 2023-yil 9-iyulda bo‘lib o‘tadigan Prezident saylovida ishtirok etuvchi xalqaro kuzatuvchilar, JIDU professor-o‘qituvchilari hamda doktorantlar ishtirok etadi. talabalar.

On July 7, 2023, the Institute for Advanced International Studies (IAIS) at the University of World Economy and Diplomacy (UWED) will organize an international conference on the theme "Central Asia in a Changing World".
The event will be attended by the heads of the Ministry of Foreign Affairs, representatives of the country's leading analytical and research centers, national media, foreign experts and scientists, international observers participating in the Presidential elections on July 9, 2023, UWED faculty and doctoral students.