2023-yilning 7-iyul kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) huzuridagi Ilg‘or xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) tomonidan “Markaziy Osiyo o‘zgaruvchan dunyoda” mavzusida xalqaro konferensiya tashkil etiladi.
Tadbirda Tashqi ishlar vazirligi rahbarlari, mamlakatimizdagi yetakchi tahliliy-tadqiqot markazlari, milliy ommaviy axborot vositalari vakillari, xorijiy ekspert va olimlar, 2023-yil 9-iyulda bo‘lib o‘tadigan Prezident saylovida ishtirok etuvchi xalqaro kuzatuvchilar, JIDU professor-o‘qituvchilari hamda doktorantlar ishtirok etadi. talabalar.

Международная конференция на тему «Центральная Азия в меняющемся мире»
7 июля 2023 года Институт перспективных международных исследований (ИПМИ) при Университете мировой экономики и дипломатии (УМЭД) будет организована международная конференция на тему «Центральная Азия в меняющемся мире».
В мероприятии примут участие руководители Министерства иностранных дел, представители ведущих аналитических и исследовательских центров страны, национальные средства массовой информации, зарубежные эксперты и ученые, международные наблюдатели, принимающие участие в Президентских выборах 9 июля 2023 г., профессорско-преподавательский состав и докторанты УМЭД.