IXTI Ko‘ngillilar klubi #FrontierTalks doirasida amerikanashunoslik bo‘yicha maxsus o‘quv kurslarini e’lon qiladi
21 Fevral 2025
Biz #FrontierTalks platformamiz doirasida IXTI Ko‘ngillilar klubi tashabbusi bilan amerikanashunoslik bo‘yicha maxsus o‘quv kurslarini taqdim etishdan mamnunmiz. Ushbu tashabbusning maqsadi ishtirokchilarga Qo‘shma Shtatlarning tarixiy, siyosiy va xalqaro jihatlari haqida keng qamrovli tushuncha berish, ularning rivojlanishi, boshqaruvi va global ta’sirining nozik jihatlarini taqdim etishdir.
Kurs davomida ushbu sohadagi yetakchi mutaxassislar ishtirokchilarni AQSH tarixining asosiy jihatlari, davlatning tashkil topishidan boshlab, uning jahon superdavlatiga aylanishigacha bo‘lgan davr haqida ma’lumot bilan ta’minlaydilar. Mamlakatning davlat tizimi, uning prezidentlarining o‘rni, ichki va tashqi siyosatni shakllantirish hamda amalga oshirish, shuningdek, uning xalqaro ishlardagi mavqeini belgilovchi murakkab mexanizmlarga alohida e’tibor qaratiladi. Dastur, shuningdek, eng dolzarb zamonaviy masalalarni, jumladan, AQShning global boshqaruvga yondashuvi, iqtisodiy yetakchiligi va strategik ittifoqlarini o‘rganishga bag‘ishlanadi.
Biz o‘z bilimlarini chuqurlashtirmoqchi bo‘lgan har bir kishi uchun ochiqmiz - bu akademik bilimlarini kengaytirishni xohlagan talabalar, tegishli sohalarda tadqiqot olib borayotgan yosh olimlar yoki AQSH masalalari bo‘yicha yuqori darajadagi munozaralarda qatnashishni istagan mutaxassislar bo‘lishi mumkin. Dinamik ta’lim muhitini yaratish orqali ushbu tashabbus mazmunli intellektual almashinuvni rag‘batlantiradi, ishtirokchilarga fikr almashish va zamonaviy tarixdagi eng nufuzli millatlardan biri haqidagi qarashlarini kengaytirish imkonini beradi.
Ushbu mazmunli ta’lim sayohatida bizga qo‘shiling va taniqli mutaxassislardan Amerika tadqiqotlari bo‘yicha qimmatli bilimlar oling!

Клуб волонтеров ИПМИ объявляет об эксклюзивных учебных курсах по американистике в рамках #FrontierTalks
21 февраля, 2025
Мы рады представить специальную серию учебных курсов по американистике, инициированную Клубом волонтеров ИПМИ в рамках нашей платформы #FrontierTalks. Цель этой инициативы – дать участникам комплексное понимание исторических, политических и международных аспектов Соединенных Штатов, предложить нюансированную перспективу их эволюции, управления и глобального влияния.
На протяжении всего курса ведущие эксперты в этой области будут вести участников по ключевым аспектам истории США, от основания государства до его превращения в мировую сверхдержаву. Особое внимание будет уделено государственной системе страны, роли ее президентов, формированию и проведению внутренней и внешней политики, а также сложным механизмам, определяющим ее положение в международных делах. Программа также будет посвящена изучению важнейших современных вопросов, включая подход США к глобальному управлению, экономическое лидерство и стратегические альянсы.
Мы открыты для всех, кто хочет углубить свои знания – будь то студенты, желающие расширить свои академические познания, молодые ученые, проводящие исследования в смежных областях, или профессионалы, желающие принять участие в дискуссиях на высоком уровне по вопросам США. Создавая динамичную среду обучения, эта инициатива способствует содержательному интеллектуальному обмену, позволяя участникам обменяться мнениями и расширить свои взгляды на одну из самых влиятельных наций в современной истории.
Присоединяйтесь к нам в этом познавательном образовательном путешествии и получите ценные знания в области американских исследований от известных экспертов!