“O‘zbekistonda konstitutsiyaviy islohotlarning xalqaro vektori” mavzusidagi davra suhbati
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) huzuridagi Ilg‘or xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) sizni 2023-yil 14-aprel, soat 15:00 da bo‘lib o‘tadigan “O‘zbekistonda konstitutsiyaviy islohotlarning xalqaro vektori” mavzusidagi davra suhbatiga taklif etadi. .
Tadbirda ilmiy-tadqiqot muassasalari, xalqaro tashkilotlar, diplomatik korpus vakillari ishtirok etadi.
Yetakchi tadqiqotchilar mamlakatimiz Konstitutsiyasining yangi tahririda o‘z aksini topgan O‘zbekiston tashqi siyosati paradigmalarini ochib beradi. Tadbir davomida Konstitutsiyaviy islohotlarning xalqaro vektori hamda O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan transformatsion jarayonlarning Yevroosiyo va butun dunyoga ta’siri istiqbollari muhokama qilinadi.

Круглый стол на тему «Международный вектор конституционных реформ в Узбекистане»
Институт перспективных международных исследований (ИПМИ) Университета мировой экономики и дипломатии (УМЭД) приглашает на Круглый стол на тему «Международный вектор конституционных реформ в Узбекистане», который состоится 14 апреля 2023 года в 15:00.
В мероприятии примут участие представители научно-исследовательских институтов, международных организаций, дипломатического корпуса.
Ведущие исследователи раскроют парадигмы внешней политики Узбекистана, отраженные в новой редакции Конституции страны. В ходе мероприятия состоится обсуждение международного вектора Конституционной реформы и перспектив влияния трансформационных процессов, происходящих в Узбекистане, на Евразию и мир в целом.