Notr-Dam universiteti (Indiana shtati, AQSH) qoshidagi Xalqaro tinchlik muammolarini o‘rganish bo‘yicha Krok instituti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU, Toshkent, O‘zbekiston) huzuridagi Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) hamda Andiana jamg‘armasi (Vashington, AQSH) hamkorlikda “Afg‘oniston va Markaziy Osiyo: Tolibon hokimiyati, iqtisodiy loyihalar va mintaqaviy barqarorlik” mavzusida mazmunli vebinar o‘tkazadi. JIDU birinchi prorektori va IXTI direktor o‘rinbosari Akram Umarov moderatorligidagi tadbir Tolibon hokimiyati ostida Afg‘onistonning siyosiy va iqtisodiy manzarasi o‘zgarishi bilan bog‘liq muammolar va imkoniyatlarni har tomonlama o‘rganishga qaratilgan.
Vebinarda taniqli mutaxassislar ishtirok etib, ularning har biri Afg‘onistonni boshqarish va uning kengroq mintaqaviy oqibatlari bo‘yicha o‘ziga xos nuqtai nazarni taqdim etadi:
Sana: 2024-yil 26-noyabr
Vaqt: 19:00 (GMT+5)
* Tadbirda to‘siqsiz ishtirok etish uchun oldindan ro‘yxatdan o‘tish talab etilishiga e’tibor berishingizni so‘raymiz. Barcha ishtirokchilar munozaralarda qatnashish uchun noyob shaxsiy taklif havolasini olish uchun oldindan ro‘yxatdan o‘tishlari lozim. Bu havola muvaffaqiyatli ro‘yxatdan o‘tilgandan so‘ng elektron pochta orqali yuboriladi. Taniqli mutaxassislar ishtirokidagi ushbu muhim muloqotga kirish uchun erta ro‘yxatdan o‘tish tavsiya etiladi.

The Kroc Institute for International Peace Studies at the University of Notre Dame (Indiana, United States), along with the Institute for Advanced International Studies (IAIS) at the University of World Economy and Diplomacy (UWED, Tashkent, Uzbekistan), and Andiana Foundation (Washington DC, United States), will host an insightful webinar, entitled “Afghanistan and Central Asia: Taliban Rule, Economic Projects, and Regional Stability”. Moderated by the First Vice-Rector of UWED and Deputy Director of IAIS, Akram Umarov, this event aims to provide a comprehensive exploration of the challenges and opportunities arising from Afghanistan’s evolving political and economic landscape under Taliban governance.
The webinar will feature prominent experts, each bringing unique perspectives on Afghanistan’s governance and its broader regional implications:
Date: November 26, 2024
Time: 7 PM (GMT+5)
* Please note that participation in the event requires prior registration to ensure a seamless experience. All attendees must register in advance to receive a unique personal invitation link to join the discussion. This link will be sent via email upon successful registration. Early registration is encouraged to secure access to this important dialogue featuring distinguished experts.