Notr-Dam universiteti (Indiana shtati, AQSH) qoshidagi Xalqaro tinchlik muammolarini o‘rganish bo‘yicha Krok instituti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU, Toshkent, O‘zbekiston) huzuridagi Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) hamda Andiana jamg‘armasi (Vashington, AQSH) hamkorlikda “Afg‘oniston va Markaziy Osiyo: Tolibon hokimiyati, iqtisodiy loyihalar va mintaqaviy barqarorlik” mavzusida mazmunli vebinar o‘tkazadi. JIDU birinchi prorektori va IXTI direktor o‘rinbosari Akram Umarov moderatorligidagi tadbir Tolibon hokimiyati ostida Afg‘onistonning siyosiy va iqtisodiy manzarasi o‘zgarishi bilan bog‘liq muammolar va imkoniyatlarni har tomonlama o‘rganishga qaratilgan.
Vebinarda taniqli mutaxassislar ishtirok etib, ularning har biri Afg‘onistonni boshqarish va uning kengroq mintaqaviy oqibatlari bo‘yicha o‘ziga xos nuqtai nazarni taqdim etadi:
Sana: 2024-yil 26-noyabr
Vaqt: 19:00 (GMT+5)
* Tadbirda to‘siqsiz ishtirok etish uchun oldindan ro‘yxatdan o‘tish talab etilishiga e’tibor berishingizni so‘raymiz. Barcha ishtirokchilar munozaralarda qatnashish uchun noyob shaxsiy taklif havolasini olish uchun oldindan ro‘yxatdan o‘tishlari lozim. Bu havola muvaffaqiyatli ro‘yxatdan o‘tilgandan so‘ng elektron pochta orqali yuboriladi. Taniqli mutaxassislar ishtirokidagi ushbu muhim muloqotga kirish uchun erta ro‘yxatdan o‘tish tavsiya etiladi.

Институт Крока по исследованию проблем международного мира при Университете Нотр-Дам (штат Индиана, США) совместно с Институтом перспективных международных исследований (ИПМИ) при Университете мировой экономики и дипломатии (УМЭД, Ташкент, Узбекистан) и Фондом Андиана (Вашингтон, США) проведут содержательный вебинар на тему «Афганистан и Центральная Азия: Правление талибов, экономические проекты и региональная стабильность». Мероприятие, модератором которого выступит первый проректор УМЭД и заместитель директора ИПМИ Акрам Умаров, направлено на всестороннее изучение проблем и возможностей, возникающих в связи с изменением политического и экономического ландшафта Афганистана в условиях правления талибов.
В вебинаре примут участие известные эксперты, каждый из которых представит уникальную точку зрения на управление Афганистаном и его более широкие региональные последствия:
Дата: 26 ноября 2024 г.
Время: 19:00 (GMT+5)
* Обратите внимание, что для обеспечения беспрепятственного участия в мероприятии требуется предварительная регистрация. Все участники должны зарегистрироваться заранее, чтобы получить уникальную персональную ссылку-приглашение для участия в дискуссии. Эта ссылка будет отправлена по электронной почте после успешной регистрации. Рекомендуется пройти регистрацию заранее, чтобы обеспечить себе доступ к этому важному диалогу с участием выдающихся экспертов.