Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) 2024-yil uchun yillik hisobotini e’lon qilishdan mamnuniyat bilan xabar beradi. Ushbu hisobotda o‘tgan yildagi yutuqlarimiz, tadqiqot tashabbuslarimiz va faoliyatimizning o‘zgaruvchan ta’siri haqida keng qamrovli ma’lumot taqdim etilgan. Xalqaro va fanlararo ilm-fanning poydevori bo‘lgan IXTI turli sohalar va mintaqalar o‘rtasida muloqotni rivojlantirish, tadqiqotlarni ilgari surish va aqliy ko‘priklarni qurishda izchil hissa qo‘shmoqda.
Hisobotda asosiy yutuqlar, jumladan, xalqaro xavfsizlik, mintaqaviy hamkorlik va rivojlanayotgan texnologiyalarning oqibatlari kabi dolzarb mavzular bo‘yicha global munozaraga qo‘shgan hissamiz aks ettirilgan. Unda olimlar, siyosatchilar va global hamkorlar bilan birgalikdagi tadbirlarimiz IXTI ta’sirining ko‘lami va chuqurligini namoyon etadi.
Nufuzli konferensiyalar va ta’sirli nashrlardan tortib, zamonaviy o‘quv dasturlarigacha – Yillik hisobot bizning bugungi kun muammolarini hal qilish va yangi avlod fikr yetakchilarini tarbiyalash borasidagi intilishlarimizni ta’kidlaydi. Ushbu hujjat kelajakka bo‘lgan strategik qarashlarimizni aks ettiradi, chunki biz ilmiy yutuqlar va amaliy diplomatiyaning yetakchi markazi sifatida o‘z mavqeimizni yanada mustahkamlashga harakat qilmoqdamiz.
Biz sizni faoliyatimiz haqida tasavvurga ega bo‘lish va yanada o‘zaro bog‘liq va xabardor dunyoni shakllantirishda bizga qo‘shilish uchun IXTIning 2024-yil uchun yillik hisoboti bilan tanishishga taklif etamiz.

Ежегодный отчет ИПМИ за 2024 год
Институт перспективных международных исследований (ИПМИ) с гордостью объявляет о выпуске Ежегодного отчета за 2024 год. В этом отчете представлен всеобъемлющий обзор наших достижений, исследовательских инициатив и преобразующего воздействия нашей работы за прошедший год. Являясь краеугольным камнем международной и междисциплинарной науки, ИПМИ неизменно способствует развитию диалога, продвижению исследований и наведению интеллектуальных мостов между различными областями и регионами.
В отчете отражены основные вехи, в том числе наш вклад в глобальный дискурс по таким важнейшим темам, как международная безопасность, региональное сотрудничество и последствия развивающихся технологий. В нем освещаются наши совместные мероприятия с учеными, политиками и глобальными партнерами, иллюстрирующие широту и глубину влияния ИПМИ.
От знаковых конференций и влиятельных публикаций до динамичных программ обучения – Ежегодный отчет подчеркивает нашу приверженность решению современных проблем и воспитанию нового поколения лидеров мысли. Этот документ также отражает наше стратегическое видение будущего, поскольку мы стремимся и дальше укреплять свои позиции в качестве ведущего центра научных достижений и практической дипломатии.
Мы приглашаем вас ознакомиться с Ежегодным отчетом ИПМИ за 2024 год, чтобы получить представление о нашей работе и присоединиться к нам в формировании более взаимосвязанного и информированного мира.