ShHTning Ostona sammiti Markaziy Osiyo va Xitoy o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash tarixida yangi sahifa ochadi
05 Iyul 2024
Azamat Seitov Xitoyning Sinxua axborot agentligiga bergan eksklyuziv intervyusida o‘z ekspert fikri bilan o‘rtoqlashdi.
2024-yil 4-iyul kuni Xitoy Xalq Respublikasi hukumatining rasmiy axborot agentligining veb-portalida Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti qoshidagi Antropologiya va konfliktologiya markazi rahbari, doktor Azamat Seitov bilan intervyu chop etildi.
Mutaxassis o‘z intervyusida Shanxay hamkorlik tashkilotiga (ShHT) a’zo davlat rahbarlarining Ostona shahrida bo‘lib o‘tgan sammitining ahamiyati haqida gapirdi. U ShHT o‘z faoliyatini kiberxavfsizlik va iqlim o‘zgarishi kabi yangi chaqiriqlarga moslashtirayotganini, bu tashkilotni xalqaro maydonda muhim ishtirokchiga aylantirayotgani, global xavfsizlik va barqarorlikka faol ta’sir ko‘rsatayotganini alohida ta’kidladi.

The Astana SCO Summit Opens a New Page in the History of Strengthening Cooperation Between Central Asia and China
05 July, 2024
Azamat Seitov shared his expert opinion in an exclusive interview with the Chinese news agency Xinhua
On July 4, 2024, the web portal of the official news agency of the Government of the People's Republic of China published an interview with Dr. Azamat Seitov, Head of the Centre for Anthropology and Conflict Studies of the Institute for Advanced International Studies.
In his interview, the expert spoke about the significance of the Summit of the Heads of States of the Shanghai Cooperation Organisation (SCO) held in Astana. He stressed that the SCO is adapting its activities to new challenges, such as cyber security and climate change, which makes the organisation an important player in the international arena, actively influencing global security and stability.