MGIMO bilan uchrashuv haqida
2023-yil 19-may kuni Xalqaro tadqiqotlar instituti va bir guruh MGIMO magistrantlari Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti bilan uchrashdi.
Yig‘ilishni IXTI direktori Sherzod Abdullayev olib bordi va u O‘zbekistonning tashqi siyosiy yo‘nalishlari, shuningdek, mintaqaviy yetakchi sifatida rivojlanish dinamikasi haqida fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. IXTI direktori o‘rinbosari Akram Umarov mehmonlarni institutning o‘n yo‘nalishdagi faoliyati bilan tanishtirdi. Ishtirokchilar Amerika tadqiqotlari markazi tomonidan amalga oshirilayotgan tadbirlarga qiziqish bildirishdi.
Shuningdek, keyingi rivojlanish traektoriyasi haqida gapirar ekan, tomonlar mintaqada ham, global miqyosda ham kechayotgan jarayonlar va tendentsiyalarni yaxshiroq tushunish uchun postsovet makonini alohida o‘rganish muhimligini ta’kidladilar.
Uchrashuv ishtirokchilari institutlar o‘rtasidagi hamkorlik holati, shuningdek, o‘zaro hamkorlik va akademik almashinuvning keyingi istiqbollarini muhokama qildilar.

On May 19, 2023, the Institute of International Studies and a group of MGIMO undergraduates met with the Institute for Advanced International Studies.
The meeting was chaired by Sherzod Abdullayev, Director of IAIS, during which he shared insights into the foreign policy directions of Uzbekistan, as well as the dynamics of development as a regional leader. Akram Umarov, IAIS Deputy Director, acquainted the guests with the activities of the Institute in ten areas. Participants showed interest in the activities carried out by the Center for American Studies.
And also speaking about the further development trajectory, the parties emphasized the importance of a separate study of the post-Soviet space for a better understanding of the ongoing processes both in the region and on a global scale.
The participants of the meeting discussed the state of cooperation between the institutions, as well as further prospects for interaction and academic exchange.