Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti qoshidagi Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) Innovatsion rivojlanish agentligining Jamoat tadqiqot institutlarini modernizatsiya qilish (PRIM) dasturi doirasida moliyalashtiriladigan “O‘zbekiston milliy innovatsion tizimini modernizatsiya qilish (MUNIS)” loyihasi bo‘yicha tadbirlarni kompleks qo‘llab-quvvatlash xizmatlarini taqdim etish uchun malakali firmalarni takliflar berishga taklif etadi. 2024-yil dekabrdan 2025-yil dekabrgacha bo‘lgan davr uchun 195 600 AQSh dollari miqdoridagi grant asosida IXTI bir qator nufuzli konferensiyalar, “Frontier Talks” seminar-treninglari va salohiyatni oshirish bo‘yicha o‘quv mashg‘ulotlari orqali o‘zining institutsional salohiyatini mustahkamlashni maqsad qilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 29-oktyabrdagi PF-6097-sonli “Ilm-fanni 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasi” Farmoniga muvofiq, MUNIS loyihasi bozorga yo‘naltirilgan milliy innovatsion tizimni rivojlantirishga qaratilgan. IXTIning “Barqaror kelajak uchun institutsional salohiyatni shakllantirish: Markaziy Osiyo va undan tashqarida raqobatbardoshlikka erishish yo‘li” nomli institutsional modernizatsiya rejasi suv va iqlim diplomatiyasi, energetika xavfsizligi va savdo integratsiyasidagi dolzarb mintaqaviy muammolarga yechim topishga qaratilgan. Samarali tadqiqotlar va siyosiy muloqotni ta’minlash uchun IAIS loyiha doirasidagi barcha tadbirlar uchun mukammal logistika va mehmondo‘stlik xizmatlarini talab qiladi.
Xizmatlar doirasi
Tanlab olingan pudratchilar quyidagi to‘liq tadbirlarni qo‘llab-quvvatlash xizmatlarini taqdim etadi:
Topshiriq muddati va hisobotlar
Xizmatlar 2025-yil 20-iyundan 2-dekabrgacha IXTI loyiha rahbari bilan yaqin hamkorlikda ko‘rsatiladi. Pudratchi ishning borishi to‘g‘risida muntazam ravishda hisobot berib boradi va topshiriq yakunlangach, yakuniy umumlashtirilgan hisobot hamda Bajarilgan ishlar dalolatnomasini taqdim etadi.
Budjet va to‘lov shartlari
Kelishilgan byudjet taqsimotiga muvofiq har bir tadbir yoki tadbirlar guruhi bo‘yicha xizmatlar qoniqarli tarzda ko‘rsatilgandan so‘ng 100 foiz miqdorida yagona to‘lov amalga oshiriladi.
Murojaat qilish tartibi
Manfaatdor kompaniyalar o‘z takliflarini 2025-yil 9-iyun kuni soat 23:59 (Toshkent vaqti bilan)gacha info@iais.uz elektron manziliga (Shaxboz Axmedov nomiga) yuborishlari lozim. Takliflar quyidagilarni o‘z ichiga olishi kerak:

Институт перспективных международных исследований (ИПМИ) при Университете мировой экономики и дипломатии приглашает квалифицированные фирмы представить предложения по оказанию комплексной поддержки мероприятий в рамках проекта «Модернизация национальной инновационной системы Узбекистана (MUNIS)», финансируемого программой Агентства инновационного развития «Модернизация государственных научно-исследовательских институтов» (PRIM). Получив грант в размере 195 600 долларов США на период с декабря 2024 года по декабрь 2025 года, ИПМИ стремится укрепить свой институциональный потенциал путем проведения серии конференций высокого уровня, семинаров Frontier Talks и тренингов по наращиванию потенциала.
В соответствии с Концепцией развития науки в Республике Узбекистан до 2030 года (Постановление Президента Республики Узбекистан ПФ-6097 от 29 октября 2020 года), проект MUNIS направлен на формирование рыночно-ориентированной национальной инновационной системы. План институциональной модернизации ИПМИ — «Создание институционального потенциала для устойчивого будущего: Путь к конкурентоспособности в Центральной Азии и за ее пределами» — отвечает на актуальные региональные вызовы в области водной и климатической дипломатии, энергетической безопасности и торговой интеграции. Для проведения эффективных исследований и политического диалога ИАИС требуется бесперебойная логистическая и гостиничная поддержка всех мероприятий, связанных с проектом.
Успешные подрядчики обеспечат комплексную поддержку мероприятий, включая:
Период выполнения задания и отчетность
Услуги будут оказываться с 20 июня по 2 декабря 2025 года в тесном сотрудничестве с руководителем проекта ИПМИ. Подрядчик будет регулярно отчитываться о проделанной работе и представит окончательный сводный отчет и Акт выполненных работ по завершении задания.
Бюджет и условия оплаты
Единовременный платеж в размере 100 процентов будет выплачен после удовлетворительного оказания услуг по каждому мероприятию или группе мероприятий в соответствии с согласованной разбивкой бюджета.
Как подать заявку
Заинтересованные компании должны представить свои предложения до 23:59 (по ташкентскому времени) 9 июня 2025 года на адрес info@iais.uz (на имя г-на Шахбоза Ахмедова), включая: