O‘zbekiston-Koreya munosabatlari bo‘yicha seminar
IXTI Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) hamda Korea Foundation jamgʻarmasi bilan hamkorlikda 2024-yil 20-dekabrda bo‘lib o‘tadigan “O‘zbekiston-Koreya munosabatlari: global muammolar sharoitida o‘tmish, bugun va istiqbollar” mavzusidagi seminarni e’lon qilishdan mamnun. Tadbir O‘zbekiston-Koreya munosabatlarining siyosiy, iqtisodiy, ijtimoiy va madaniy jihatlarini qamrab olgan ko‘p qirrali tomonlarini o‘rganish, ularning tarixiy ildizlarini anglash va kelajakdagi hamkorlik strategiyalarini ishlab chiqishga qaratilgan. Umumiy muammolarni ko‘rib chiqish va innovatsion yechimlarni taklif qilish orqali seminar ikki tomonlama aloqalarni mustahkamlash va o‘zaro rivojlanishga ko‘maklashishni maqsad qilgan.
Seminar dasturi siyosiy munosabatlar, iqtisodiy sheriklik, madaniy almashinuvlar va ta’lim sohasidagi hamkorlikni o‘z ichiga olgan keng qamrovli mavzularni qamrab oladi. Shuningdek, seminar siyosatchilar, tadqiqotchilar va mutaxassislarga mazmunli muloqot qilish va fikr almashish uchun qimmatli imkoniyatlar taqdim etadi.
Seminar yakunida keng qamrovli tadqiqot hisobotini nashr etish rejalashtirilgan. O‘zbekiston va Koreya o‘rtasidagi munosabatlarning rivojlanish dinamikasi, hamkorlik va o‘zaro tushunishni mustahkamlash borasidagi ushbu muhim muhokama ishtirokchilarini kutib qolishdan mamnun bo‘lamiz.

Семинар по узбекско-корейским отношениям
ИПМИ рад сообщить о предстоящем семинаре в сотрудничестве с Университетом мировой экономики и дипломатии (УМЭД) и фондом Korea Foundation на тему «Узбекско-корейские отношения: Прошлое, настоящее и перспективы в контексте глобальных вызовов», который состоится 20 декабря 2024 года. Мероприятие направлено на изучение многогранных аспектов узбекско-корейских отношений, охватывающих политические, экономические, социальные и культурные аспекты, осмысление их исторических корней и выработку стратегий будущего сотрудничества. Рассматривая общие проблемы и предлагая инновационные решения, семинар стремится укрепить двусторонние связи и содействовать взаимному развитию.
Программа семинара охватывает широкий спектр тем, включая политические отношения, экономическое партнерство, культурные обмены и сотрудничество в области образования. Семинар также предоставит ценные возможности для налаживания контактов, позволяя политикам, исследователям и специалистам вступить в содержательный диалог и обменяться идеями.
По результатам семинара планируется публикация всеобъемлющего исследовательского отчета. Мы будем рады приветствовать участников этого важного обсуждения динамики развития отношений между Узбекистаном и Кореей, укрепления сотрудничества и взаимопонимания.