Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti Afgʻoniston va Janubiy Osiyo tadqiqotlari markazi yetakchi ilmiy xodimi Islomxon Gafarov 7-iyul kuni “Oʻzbekiston 24” telekanalining “Xalqaro nigoh” dasturida ishtirok etdi.
Suhbat davomida u Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Sammitdagi nutqida Markaziy Osiyo mamlakatlarining tashqi siyosatida Afgʻoniston omiliga alohida toʻxtalib oʻtganligini, shuningdek, xalqaro hamjamiyatning ushbu davlat boʻyicha yagona strategiya ishlab chiqishi muhimligini taʼkidladi.

On July 7, Islomkhon Gafarov, a senior research fellow at the Centre for Afghanistan and South Asian Studies of the Institute for Advanced International Studies, took part in the programme “Xalqaro nigoh” (“International View”) on “Uzbekistan” 24 TV channel.
During the discussion, he noted that in his speech at the Summit, Uzbekistan's President Shavkat Mirziyoyev emphasised the factor of Afghanistan in the foreign policy of Central Asia, and stressed the importance of the international community developing a common strategy regarding the state.