Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti ilmiy xodimi Islomxon Gafarov “O‘zbekiston 24” telekanalining “Xalqaro nigoh” ko‘rsatuvida ishtirok etib, Аmerika qo‘shma shtatlaridagi saylovoldi jarayoni to‘g‘risida o‘z fikri bilan o‘rtoqlashdi.
Tadqiqotchi 19-22-avgust kundarida АQSh Demokratik partiyasining Milliy qurultoyida davlatning iqtisodiy, ichki xavfsizlik, tashqi siyosati masalalari ko‘rib chiqilganligi va АQShning jahon miqyosidagi o‘rni va roliga qaratilgan tadbirlar bo‘lib o‘tganligini taʼkidladi.

Islomkhon Gafarov shared his opinion on the election process in the US
Expert of the Institute for Advanced International Studies Islomkhon Gafarov took part in the “International View” programme of the Uzbekistan 24 TV channel and shared his opinion on the election process in the United States of America.
The researcher noted that at the National Convention of the US Democratic Party, held on August 19-22, issues of economics, internal security and foreign policy of the state were discussed, as well as events dedicated to the place and role of the United States in the world were held.