16-18-oktyabr kunlari Istanbuldagi Ibn Xaldun universitetida (Ibn Haldun University, IHU) 4-Manas forumi doirasida “Yevroosiyoda aloqalar va hamkorlikni mustahkamlash” mavzusida konferensiya bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JI
Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) #FrontierTalks turkumining ikkinchi ochiq seminarini o‘tkazdi. Unda dolzarb mintaqaviy muammolar bo‘yicha ikki nufuzli ekspert ma’ruza qildi. Tadbirda IXTI va Diplomatik akademiya rahbariyati, Jahon iqtiso
16-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida (JIDU) Diplomatik akademiyasi va Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) rahbariyati hamda xodimlari Hindistonning Mudofaa boshqaruvi kolleji (College of Defence Management,
Joriy yilning 15-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU)da O‘zbekiston energobalansiga atom energetikasini integratsiyalashga bag‘ishlangan keng ko‘lamli xalqaro anjuman bo‘lib o‘tdi. Tadbirni Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI)
11-oktyabr kuni COP29 arafasida muhim bosqich bo‘lgan ahamiyatli onlayn tadbir o‘tkazildi. Qozog‘istonning Narxoz universiteti tomonidan Mas’uliyatli boshqaruv ta’limi tamoyillari (Principles for Responsible
Bugun Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar institutida 2024-yilgi parlament sayloviga bag‘ishlangan ilk ochiq seminar bo‘lib o‘tdi. Uni Antropologiya va konfliktologiya laboratoriyasi rahbari, doktor Azamat Seitov olib bordi. Bu tadbir talabalar, o&ls
Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti doktorlik dasturimiz nomzodlarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida maxsus ishlab chiqilgan suhbat savollari namunalarining yangi t
2024-yil 28-sentyabr kuni Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar institutida (IXTI) direktor o‘rinbosari Shaxboz Axmedov hamda Ulug‘bek Ishanxo‘jayev, Durbek Amanov, Hamza Boltayev, Rustam Maxmudov va F
2024-yil 27-sentyabr kuni Tojikiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining Siyosiy jarayonlar, diplomatiya va globallashuv muammolari ilmiy-tadqiqot instituti tomonidan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Istiqbolli xalqaro tadqiq
Joriy yilning 26-sentyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida (JIDU) Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga (MDH) a’zo mamlakatlar tahliliy markazlarining “Uzoq muddatli hamkorlik uchun yangi kun tartibi” mavzusidagi xalqaro konferensiyasi bo&
2024-yil 26-sentyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) Xalqaro munosabatlar magistratura dasturi talabalari Markaziy Osiyoda suv boshqaruvi va barqaror rivojlanish sohasida tan olingan mutaxassis doktor Iskandar Abdullayevning mehmon ma’ruzasini tin
IXTI Energetika diplomatiyasi va geosiyosat markazi delegatsiyasi 2024-yilning 23-27-sentyabr kunlari Norvegiyaning Oslo shahrida Markaziy Osiyoda mintaqaviy elektr energiyasi bozorini rivojlantirish loyihasi doirasida o‘tkazilgan Jahon bankining seminarida qatnashdi.