1-noyabr kuni IXTI yetakchi ilmiy xodimi Fazliddin Djamalov Anqaraga ilmiy tashrifi davomida hamkorlik va strategik tahlil imkoniyatlarini o‘rganish maqsadida Turkiyaning nufuzli tahlil markazlari bilan uchrashdi. U eng muhim geosiyosiy va mintaqaviy masalalarga e&
1-noyabr kuni Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) Koreyadagi Hankuk universitetining Rossiya tadqiqotlari instituti rahbari Sonraye Kim va Hanshin universitetining Yevrosiyo tadqiqot instituti professori Damrin Yunlarni qabul qilib,
Anqaraga ish safari davomida IXTI Amerika tadqiqotlari markazi yetakchi ilmiy xodimi Fazliddin Djamalov “Ankura” global konsalting guruhi hammuassisi va Yaqin Sharq texnika universiteti (YShTU) rektori maslahatchisi professor Husayn Bag‘chi
Afg‘oniston va Janubiy Osiyo tadqiqotlari markazi ilmiy xodimi Azizjon Ziyodullayev 14-26-oktyabr kunlari Nyu-Dehlidagi Sushma Svaraj nomidagi Tashqi ishlar institutida maxsus o‘quv kursini o‘tadi. Markaziy Osiyo diplomatlari u
30-oktyabr kuni Amerika tadqiqotlari markazi katta ilmiy xodimi taqdimot va tahliliy materiallar tayyorlashni takomillashtirish bo‘yicha seminar-trening o‘tkazdi. Ushbu seminar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasida kasbiy tayyorgarlikdan
2024-yil 29-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) Markaziy Osiyoga tashrif buyurgan Niderlandiya Qirolligi elchisi Niko Shermers Janobi Oliylari boshchiligidagi yuqori darajali delegatsiyani qabul qildi. Elchi Shermers siyosiy masalalar bo&ls
26-oktyabr kuni IXTI direktor o‘rinbosari Shaxboz Axmedov, Afg‘oniston va Janubiy Osiyoni o‘rganish markazi rahbari Hamza Boltayev hamda ilmiy xodimlar Mushtariy Usmonova va Odilbek Manabov
25-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti (JIDU) Indiana universiteti (Blumington, AQSH) professori Nazif Shahranini muhim tashrif bilan qarshi oldi. Professor Shahrani JIDUning birinchi prorektori, doktor Akram Umarov, shun
26-oktyabr kuni Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar institutida (IXTI) Hindistonning “Tillotoma Foundation” jamg‘armasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi, bu O‘zbekiston va Hindiston o‘rtasidagi akademik va diplomatik hamkorlikni kengaytirish yo‘lid
2024-yil 23-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 23.00.04 – “Xalqaro munosabatlar, jahon va mintaqa taraqqiyotining siyosiy muammolari” mutaxassisligi bo‘yicha siyosiy fanlar nomzodi (falsafa doktori, PhD) darajasiga talabgorlar Yulduzx
21-23 oktyabr kunlari Osiyo-Tinch okeani tadqiqotlari markazining Xitoy tadqiqotlari dasturi rahbari Abbos Boboxonov muhim ilmiy tashrif bilan Vashingtonga yo‘l oldi. Uning tashrifi AQShning yetakchi universitetlari olimlari va nufuzli tahliliy markazlari ekspertla
Istiqbolli xalqaro tadqiqotlar instituti (IXTI) Frontier Talks seminarlar turkumi doirasida bilim almashishni davom ettirmoqda. Katta ilmiy xodim Nargiza Umarova tomonidan o‘tkazilgan so‘nggi seminar Markaziy Osiyoda mintaqaviy integratsiyani